Search Autocomplete (8.x-1.2) - en to ja translation catalogue (42 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Operations
ja: 操作

en: Enabled
ja: 有効

en: Search
ja: 検索

en: Reset
ja: リセット

en: Field
ja: フィールド

en: Save
ja: 保存

en: Update
ja: 更新

en: Path
ja: パス

en: Search Keywords
ja: 検索キーワード

en: Options
ja: オプション

en: All
ja: すべて

en: Fields
ja: フィールド

en: Warning
ja: 警告

en: Desc
ja: 降順

en: Save changes
ja: 変更を保存

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: ‹ previous
ja: ‹ 前へ

en: next ›
ja: 次へ ›

en: Human readable name
ja: 人間が判別可能な名称

en: author
ja: 投稿者

en: Selector
ja: セレクター

en: Apply
ja: 適用

en: « first
ja: « 最初へ

en: last »
ja: 最後 »

en: Alias
ja: エイリアス

en: Offset
ja: オフセット

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: Row
ja: 行

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: Path settings
ja: パス設定

en: Clear all caches
ja: すべてのキャッシュをクリアー

en: Name (raw)
ja: 名前（未加工）

en: Asc
ja: 昇順

en: Master
ja: マスター

en: You have no fields. Add some to your view.
ja: フィールドがありません。ビューに追加してください。

en: The machine-readable name must contain only letters, numbers, dashes and underscores.
ja: システム内部名称には、半角英数字とハイフン、アンダースコアのみ利用できます。

en: All field aliases must be unique
ja: すべてのフィールドエイリアスはユニークでなければなりません

en: Use fields as row data.
ja: 行のデータとしてフィールドを使用。

en: Alias for @id
ja: @id のエイリアス

en: Alias for ID
ja: IDのエイリアス
