Search Overrides (2.0.0-alpha3) - en to de translation catalogue (20 entries)

en: Delete
de: Löschen

en: Operations
de: Aktionen

en: List
de: Liste

en: Remove
de: Entfernen

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Search
de: Suche

en: Settings
de: Einstellungen

en: Save
de: Speichern

en: Add
de: Hinzufügen

en: View
de: Ansicht

en: Promoted
de: Auf der Startseite

en: Error
de: Fehler

en: Created
de: Erstellt

en: Exclude
de: Ausschließen

en: Query
de: Abfrage

en: Promote
de: Auf der Startseite

en: Excluded
de: Ausgeschlossen

en: Search Path
de: Suchpfad

en: The time that the entity was created.
de: Der Erstellungszeitpunkt der Entität.

en: Configuration was saved.
de: Konfiguration wurde gespeichert.
