Search Suggestions (8.x-1.0-alpha1) - en to hu translation catalogue (31 entries)

en: Delete
hu: Törlés

en: Type
hu: Típus

en: List
hu: Lista

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Search
hu: Keresés

en: Display settings
hu: Megjelenítési beállítások

en: Container
hu: Tároló

en: Containers
hu: Tárolók

en: Label
hu: Címke

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Views
hu: Nézetek

en: View
hu: Megtekintés

en: ID
hu: Azonosító

en: Block
hu: Blokk

en: Count
hu: Mennyiség

en: Heading
hu: Főcím

en: Machine name
hu: Programok által használt név

en: - Select -
hu: - Választás -

en: Search path
hu: Keresési útvonal

en: Form IDs
hu: Űrlapazonosítók

en: Autocomplete
hu: Automatikusan kiegészülő

en: Search index
hu: Keresési index

en: Search form
hu: Keresés űrlap

en: Form settings
hu: Űrlap beállításai

en: View mode
hu: Nézetmód

en: Contextual filter
hu: Szövegkörnyezeti szűrő

en: Form API
hu: Űrlap API

en: Display plugin
hu: Bővítmény megjelenítése
