SearchStax Studio – Site Search (1.11.0) - en to bn translation catalogue (14 entries)

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Username
bn: ব্যবহারকারীর নাম

en: Search
bn: অনুসন্ধান

en: None
bn: একটিও নয়

en: Password
bn: পাসওয়ার্ড

en: Category
bn: বিভাগ

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Continue
bn: এগিয়ে চল

en: Never
bn: কখনোই নয়

en: Index
bn: সূচীপত্র

en: Error message
bn: ত্রুটি সম্পর্কিত বার্তা

en: Warning message
bn: সতর্কীকরণ বার্তা

en: Enter the password that accompanies your username.
bn: আপনার ব্যবহারকারীর-নাম এর সংশ্লিষ্ট পাসওয়ার্ডটি লিখুন।
