SearchStax Studio – Site Search (1.7.0) - en to hi translation catalogue (15 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Username
hi: प्रयोक्ता का नाम

en: Search
hi: खोज

en: None
hi: कोई नहीं

en: Password
hi: कूटशब्द

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Refresh
hi: रिफ्रेश .

en: Continue
hi: जारी रखें

en: Never
hi: कभी नहीं,कदापि नहीं

en: Desc
hi: अवरोही

en: Last checked
hi: अंतिम बार जांचा गया

en: Index
hi: अनुक्रमणिका

en: Enter the password that accompanies your username.
hi: आपके सदस्य नाम के साथ जुडा हुआ कूटशब्द लिखें

en: %type: @message in %function (line %line of %file).
hi: %type: @message in %function (लाइन %line का %file)।
