SearchStax Studio – Site Search (1.7.2) - en to de translation catalogue (25 entries)

en: Operations
de: Aktionen

en: Username
de: Benutzername

en: Search
de: Suche

en: None
de: Keine

en: Password
de: Passwort

en: Settings
de: Einstellungen

en: Refresh
de: Aktualisieren

en: Continue
de: Weiter

en: Check
de: Überprüfen

en: Never
de: Nie

en: Desc
de: Absteigend

en: Last checked
de: Zuletzt überprüft

en: Not checked
de: Nicht markiert

en: Error message
de: Fehlermeldung

en: Warning message
de: Warnmeldung

en: Enter the password that accompanies your username.
de: Geben Sie hier das zugehörige Passwort an.

en: Status message
de: Statusmeldung

en: Endpoint
de: Endpunkt

en: - Use default -
de: - Standard verwenden -

en: Asc
de: Aufsteigend

en: Confirm account
de: Benutzerkonto bestätigen

en: Sorts
de: Sortierungen

en: %type: @message in %function (line %line of %file).
de: %type: @message in %function (Zeile %line in %file).

en: View %view_name, display %display_title
de: Ansicht %view_name, Anzeige %display_title

en: Compatible
de: Kompatibel
