SearchStax Studio – Site Search (1.8.0) - en to it translation catalogue (22 entries)

en: Status
it: Stato

en: Operations
it: Operazioni

en: Username
it: Nome utente

en: Search
it: Cerca

en: None
it: Nessuno

en: Settings
it: Impostazioni

en: Refresh
it: Aggiorna

en: Continue
it: Continua

en: Check
it: Assegno

en: Never
it: Mai

en: Desc
it: Disc

en: Last checked
it: Ultimo controllo

en: Index
it: Indice

en: Not checked
it: Non selezionato

en: Error message
it: Messaggio di errore

en: Warning message
it: Messaggio di avvertimento

en: Enter the password that accompanies your username.
it: Inserisci la password associata al tuo nome utente.

en: Upgrade
it: Aggiorna

en: Status message
it: Messaggio di stato

en: - Use default -
it: - Usa predefiniti -

en: Sorts
it: Ordinamenti

en: %type: @message in %function (line %line of %file).
it: %type: @message in %function (linea %line di %file).
