SearchStax Studio – Site Search (1.8.2) - en to tr translation catalogue (25 entries)

en: Status
tr: Durum

en: Operations
tr: İşlemler

en: Username
tr: Kullanıcı adı

en: Search
tr: Ara

en: None
tr: Hiçbiri

en: Password
tr: Parola

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Refresh
tr: Yenile

en: Continue
tr: Devam et

en: Check
tr: Çek

en: Never
tr: Asla

en: Desc
tr: Azalan

en: Last checked
tr: Son kontrol

en: Migrate
tr: Taşı

en: Index
tr: Dizin

en: Error message
tr: Hata mesajı

en: Warning message
tr: Uyarı mesajı

en: Enter the password that accompanies your username.
tr: Kullanıcı adınızla eşleşen parolanızı giriniz.

en: Upgrade
tr: Yükselt

en: Status message
tr: Durum mesajı

en: Endpoint
tr: Uç nokta

en: - Use default -
tr: - Öntanımlıyı kullan -

en: Asc
tr: Artan

en: Sorts
tr: Sıralamalar

en: %type: @message in %function (line %line of %file).
tr: %type: %function içinde @message (%file  içindeki %line).
