SearchStax Studio – Site Search (1.8.3) - en to ja translation catalogue (27 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Operations
ja: 操作

en: Username
ja: ユーザー名

en: Search
ja: 検索

en: None
ja: なし

en: Password
ja: パスワード

en: Settings
ja: 設定

en: Refresh
ja: リフレッシュ

en: Continue
ja: 継続

en: Check
ja: 小切手

en: Never
ja: なし

en: Desc
ja: 降順

en: Last checked
ja: 最終確認日時

en: Migrate
ja: 移行

en: Index
ja: インデックス

en: Server
ja: サーバー

en: Not checked
ja: 確認できない

en: Error message
ja: エラーメッセージ

en: Warning message
ja: 警告メッセージ

en: Enter the password that accompanies your username.
ja: パスワードを入力してください。

en: Upgrade
ja: アップグレード

en: Request timeout
ja: リクエスト タイムアウト

en: Status message
ja: ステータスメッセージ

en: - Use default -
ja: - デフォルトを使用 -

en: Asc
ja: 昇順

en: Sorts
ja: 並び順

en: %type: @message in %function (line %line of %file).
ja: %type: @message (%file の %line 行目 %function 内)
