SearchStax Studio – Site Search (1.8.3) - en to pt translation catalogue (26 entries)

en: Operations
pt: Operações

en: Username
pt: Nome de usuário

en: Search
pt: Buscar

en: None
pt: Nenhum

en: Password
pt: Senha

en: Settings
pt: Configurações

en: Refresh
pt: Atualizar

en: Continue
pt: Continuar

en: Check
pt: Cheque

en: Never
pt: Nunca

en: Desc
pt: Decrescente

en: Last checked
pt: Última verificação

en: Migrate
pt: Migrar

en: Facets
pt: Facetas

en: Index
pt: Índice

en: Not checked
pt: Não verificado

en: Error message
pt: Mensagem de erro

en: Warning message
pt: Mensagem de aviso

en: Enter the password that accompanies your username.
pt: Digite a senha da sua conta de usuário.

en: Upgrade
pt: Atualizar

en: Status message
pt: Mensagem de status

en: - Use default -
pt: - Usar padrão -

en: Asc
pt: Ascendente

en: Sorts
pt: Ordenação

en: %type: @message in %function (line %line of %file).
pt: %type: @message na função %function (linha %line do arquivo %file).

en: Compatible
pt: Compatível
