SearchStax Studio – Site Search (1.9.0) - en to fr translation catalogue (27 entries)

en: Status
fr: État

en: Operations
fr: Actions

en: Username
fr: Nom d'utilisateur

en: Search
fr: Rechercher

en: None
fr: Aucun(e)

en: Password
fr: Mot de passe

en: Settings
fr: Paramètres

en: Refresh
fr: Rafraîchir

en: Continue
fr: Continuer

en: Check
fr: Vérifier

en: Never
fr: Jamais

en: Last checked
fr: Vérifié pour la dernière fois

en: Migrate
fr: Migrer

en: Facets
fr: Facettes

en: Server
fr: Serveur

en: - Select -
fr: - Sélectionner -

en: Not checked
fr: Non vérifié

en: Error message
fr: Message d'erreur

en: Warning message
fr: Message d'avertissement

en: Enter the password that accompanies your username.
fr: Saisissez le mot de passe correspondant à votre nom d'utilisateur.

en: Upgrade
fr: Mettre à jour

en: Status message
fr: Message d'état

en: - Use default -
fr: - Utiliser la valeur par défaut -

en: Confirm account
fr: Confirmer le compte

en: Sorts
fr: Tris

en: %type: @message in %function (line %line of %file).
fr: %type : @message dans %function (ligne %line de %file).

en: View %view_name, display %display_title
fr: Vue %view_name, affichage %display_title
