SearchStax Studio – Site Search (1.9.3) - en to id translation catalogue (22 entries)

en: Operations
id: Operasi

en: Username
id: Nama pengguna

en: Search
id: Pencarian

en: None
id: Tiada

en: Password
id: Sandi

en: Settings
id: Pengaturan

en: Refresh
id: Segarkan

en: Continue
id: Lanjutkan

en: Check
id: Periksa

en: Never
id: Tidak pernah

en: Last checked
id: Terakhir dicek

en: Migrate
id: Migrasi

en: Index
id: Indeks

en: Error message
id: Pesan kesalahan

en: Warning message
id: Pesan peringatan

en: Enter the password that accompanies your username.
id: Masukkan sandi yang sesuai dengan nama anggota anda.

en: Upgrade
id: Peningkatan

en: Status message
id: Pesan status

en: - Use default -
id: - Gunakan bawaan -

en: Asc
id: Urutan turun

en: %type: @message in %function (line %line of %file).
id: %type: @message dalam %function (baris %line dari %file).

en: Compatible
id: Kompatibel
