SeASer Blog Theme (8.x-1.1) - en to fa translation catalogue (10 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Go to previous page
fa: برو به صفحه قبلی

en: Go to parent page
fa: به صفحه والد برو

en: Go to next page
fa: برو به صفحه بعدی

en: Up
fa: بالا

en: Add new comment
fa: افزودن نظر جدید

en: Go to first page
fa: برو به صفحه اول

en: Go to last page
fa: برو به صفحه آخر

en: Pagination
fa: صفحه بندی

en: Submitted by @author_name on @date
fa: تقدیم شده توسط  @author_name در @date
