SeASer Blog Theme (8.x-1.2) - en to id translation catalogue (9 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Go to previous page
id: Ke halaman sebelumnya

en: Go to parent page
id: Ke halaman induk

en: Go to next page
id: Ke halaman selanjutnya

en: Up
id: Ke atas

en: Add new comment
id: Tambah komentar baru

en: Go to first page
id: Pergi ke halaman pertama

en: Go to last page
id: Pergi ke halaman terakhir

en: Submitted by @author_name on @date
id: Dikirim oleh @author_name pada @date
