SeASer Blog Theme (8.x-1.22) - en to hi translation catalogue (10 entries)

en: Home
hi: मुख्य पृष्ठ

en: Go to previous page
hi: पिछले पृष्ठ में जायें।

en: Go to parent page
hi: मूल जनक पृष्ठ पर जायें

en: Go to next page
hi: अगले पृष्ठ में जायें।

en: Up
hi: ऊपर

en: Add new comment
hi: नई टिप्पणी जोड़ें

en: Go to first page
hi: प‌ह‌ले पन्ने प‌र‌ जायें

en: Go to last page
hi: अंतिम‌ पन्ने प‌र‌ जायें

en: A flexible, recolorable theme with many regions and a responsive, mobile-first layout.
hi: कई क्षेत्रों और एक उत्तरदायी, मोबाइल-पहले लेआउट के साथ एक लचीला, पुन: प्रशंसनीय विषय

en: Book traversal links for
hi: बुक चंक्रमण लिंक के लिए
