Seaside Admin (8.x-1.5) - en to hu translation catalogue (41 entries)

en: Home
hu: Címlap

en: Download
hu: Letölt

en: Version
hu: Verzió

en: Release notes
hu: Kiadási információk

en: Core
hu: Alaprendszer

en: Picture
hu: Kép

en: Breadcrumb
hu: Morzsa

en: Web Server
hu: Webkiszolgáló

en: Database
hu: Adatbázis

en: Published
hu: Közzétéve

en: Revisions
hu: Változatok

en: Click here
hu: Ide kell kattintani

en: System
hu: Rendszer

en: Author:
hu: Szerző:

en: Configuration
hu: Beállítás

en: Clear
hu: Törlés

en: Breadcrumb settings
hu: Morzsa beállításai

en: Show home page link in breadcrumb
hu: Címlapra való hivatkozás megjelenítése a morzsában

en: Append a separator to the end of the breadcrumb
hu: Elválasztó hozzáadása a morzsa végéhez

en: Not published
hu: Rejtett

en: Tabs
hu: Fülek

en: Color settings
hu: Színbeállítások

en: Skip to main content
hu: Ugrás a tartalomra

en: Memory limit
hu: Memóriakorlát

en: Useful when the breadcrumb is placed just before the title.
hu: Hasznos, ha a morzsa pont a cím előtt van.

en: Append the content title to the end of the breadcrumb
hu: Tartalom címének beillesztése a morzsa végére

en: Useful when the breadcrumb is not placed just before the title.
hu: Hasznos, ha a morzsa nem pont a cím előtt van.

en: Last checked: @time ago
hu: Utolsó ellenőrzés ideje: @time

en: Last checked: never
hu: Utolsó ellenőrzés: még nem volt

en: Includes: %includes
hu: Tartalmazza: %includes

en: Your virtual face or picture.
hu: A webhelyen megjelenő virtuális arc.

en: Includes:
hu: Tartalmazza:

en: Enabled: %includes
hu: Engedélyezve: %includes

en: Disabled: %disabled
hu: Tiltott: %disabled

en: Text Formats
hu: Szövegformátumok

en: Choose a file
hu: Fájl választás

en: Last Cron Run
hu: Az időzítő utolsó lefutása

en: Drupal Version
hu: Drupal verzió

en: Not saved yet
hu: Nem volt még mentve

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create_content">content type creation page</a> to add a new content type.
hu: Még nincsenek tartalomtípusok létrehozva. A <a href="@create_content">tartalomtípus létrehozása oldalon</a> lehet új tartalomtípusokat hozzáadni.

en: General System Information
hu: Általános tudnivalók a rendszerről
