Seaside Admin (8.x-1.8) - en to it translation catalogue (31 entries)

en: Download
it: Scarica

en: Version
it: Versione

en: Advanced options
it: Opzioni avanzate

en: Release notes
it: Note di rilascio

en: Picture
it: Ritratto

en: Breadcrumb
it: Briciole di pane

en: Web Server
it: Server web

en: Published
it: Pubblicato

en: Revisions
it: Revisioni

en: Click here
it: Clicca qui

en: System
it: Sistema

en: Configuration
it: Configurazione

en: Clear
it: Cancella

en: Not published
it: Non pubblicato

en: Tabs
it: Schede

en: Color settings
it: Impostazioni sui colori

en: Skip to main content
it: Salta al contenuto principale

en: Memory limit
it: Limite di memoria

en: Last checked: @time ago
it: Ultimo controllo: @time fa

en: Last checked: never
it: Ultimo controllo: mai

en: Includes: %includes
it: Include: %includes

en: Your virtual face or picture.
it: Il tuo viso virtuale o la tua immagine.

en: Includes:
it: Include:

en: Enabled: %includes
it: Attivati: %includes

en: Disabled: %disabled
it: Disattivati: %disabled

en: Text Formats
it: Formati del testo

en: Choose a file
it: Scegli un file

en: Last Cron Run
it: Ultima esecuzione Cron

en: Drupal Version
it: Versione di Drupal

en: Not saved yet
it: Non ancora salvato

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create_content">content type creation page</a> to add a new content type.
it: Non hai ancora creato alcun tipo di contenuto. Vai alla <a href="@create_content">pagina di creazione di tipo di contenuti</a> per aggiungere un nuovo tipo di contenuti.
