Seaside Admin (8.x-1.9) - en to pt translation catalogue (26 entries)

en: Home
pt: Início

en: Download
pt: Descarregar

en: Version
pt: Versão

en: Advanced options
pt: Definições avançadas

en: Release notes
pt: Notas da versão

en: Core
pt: Núcleo

en: Picture
pt: Retrato

en: Breadcrumb
pt: Navegação estrutural

en: Database
pt: Base de dados

en: Published
pt: Publicado

en: Revisions
pt: Revisões

en: System
pt: Sistema

en: Configuration
pt: Configuração

en: Not published
pt: Não publicado

en: Tabs
pt: Separadores

en: Skip to main content
pt: Passar para o conteúdo principal

en: Last checked: @time ago
pt: Verificado pela última vez: @time atrás

en: Last checked: never
pt: Verificado pela última vez: nunca

en: Includes: %includes
pt: Inclui: %includes

en: Your virtual face or picture.
pt: A sua face ou imagem virtual

en: Includes:
pt: Inclui:

en: Enabled: %includes
pt: Ativado: %includes

en: Disabled: %disabled
pt: Desativado: %disabled

en: Text Formats
pt: Formatos de Texto

en: Choose a file
pt: Escolha um ficheiro

en: Not saved yet
pt: Ainda não foi gravado
