Section Library (1.0.0-alpha1) - en to oc translation catalogue (20 entries)

en: Type
oc: Tipe

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: Image
oc: Imatge

en: Name
oc: Nom

en: Label
oc: Etiqueta

en: Section
oc: Seccion

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Created
oc: Creat(ada)

en: Page
oc: Pagina

en: Filter
oc: Filtrar

en: Authored by
oc: Escrich per

en: Template
oc: Modèl

en: Sort by
oc: Triar per

en: Changed
oc: Modificat

en: Offset
oc: Decalatge

en: Entity type
oc: Tipe d'entitat

en: Items per page
oc: Elements per pagina

en: - All -
oc: - Tot -

en: Entity ID
oc: Identificant (ID) de l'entitat

en: Master
oc: Maître
