Section Library (1.0.0-alpha3) - en to hu translation catalogue (31 entries)

en: Type
hu: Típus

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: Image
hu: Kép

en: Name
hu: Név

en: Label
hu: Címke

en: Section
hu: Szakasz

en: ID
hu: Azonosító

en: Created
hu: Létrehozva

en: Page
hu: Oldal

en: Filter
hu: Szűrő

en: Authored by
hu: Szerző

en: Desc
hu: Csökk

en: Template
hu: Sablon

en: Add template
hu: Sablon hozzáadása

en: Sort by
hu: Rendezés

en: Add section
hu: Szakasz hozzáadása

en: Changed
hu: Módosítva

en: Sections
hu: Szakaszok

en: Offset
hu: Eltolás

en: Entity type
hu: Entitástípus

en: Items per page
hu: Elemek száma oldalanként

en: - All -
hu: – Mind –

en: « First
hu: « Első

en: Last »
hu: Utolsó »

en: Operations links
hu: Műveletek hivatkozásai

en: Entity ID
hu: Entitás azonosítója

en: Asc
hu: Növ

en: Master
hu: Mester

en: Layout Builder
hu: Elrendezés építő

en: The time that the entity was created.
hu: Az entitás létrehozásának ideje.

en: The time that the entity was last edited.
hu: Az entitás utolsó módosításának ideje.
