Section Library (1.0.0-alpha3) - en to pt translation catalogue (29 entries)

en: Type
pt: Tipo

en: Reset
pt: Redefinir

en: Image
pt: Imagem

en: Name
pt: Nome

en: Label
pt: Rótulo

en: Section
pt: Seção

en: Created
pt: Criado

en: Page
pt: Página

en: Filter
pt: Filtrar

en: Authored by
pt: Escrito por

en: Desc
pt: Decrescente

en: Template
pt: Modelo

en: Add template
pt: Adicionar tema

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Add section
pt: Adicionar seção

en: Changed
pt: Alterado

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Entity type
pt: Tipo de entidade

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: « First
pt: « Primeiro

en: Last »
pt: Último »

en: Operations links
pt: Links de operações

en: Entity ID
pt: ID da entidade

en: Asc
pt: Ascendente

en: Master
pt: Principal

en: Layout Builder
pt: Construtor de Layout

en: The time that the entity was created.
pt: A hora em que a entidade foi criada.

en: The time that the entity was last edited.
pt: A hora em que a entidade foi editada pela última vez.
