Section Library (1.0.0-alpha3) - en to tr translation catalogue (27 entries)

en: Type
tr: Tip

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Image
tr: Resim

en: Name
tr: İsim

en: Label
tr: Etiket

en: Section
tr: Bölüm

en: Created
tr: Oluşturulma

en: Page
tr: Sayfa

en: Filter
tr: Süzgeç

en: Authored by
tr: Yazan

en: Desc
tr: Azalan

en: Template
tr: Şablon

en: Add template
tr: Şablon ekle

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Add section
tr: Bölüm ekle

en: Changed
tr: Değişti

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: Entity type
tr: Varlık tipi

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: « First
tr: « İlk

en: Last »
tr: Son »

en: Operations links
tr: İşlem bağlantıları

en: Entity ID
tr: Varlık kimliği (ID)

en: Asc
tr: Artan

en: Master
tr: Ana (master)

en: Layout Builder
tr: Yerleşim Oluşturucu
