Sector Distribution (10.0.0-alpha5) - en to fi translation catalogue (82 entries)

en: Body
fi: Sisältö

en: Status
fi: Tila

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Content
fi: Sisältö

en: Type
fi: Tyyppi

en: Author
fi: Tekijä

en: Language
fi: Kieli

en: Action
fi: Toiminto

en: Last updated
fi: Viimeksi päivitetty

en: On
fi: Käytössä

en: Tags
fi: Tagit

en: Reset
fi: Palauta

en: Message
fi: Viesti

en: Link
fi: Linkki

en: Image
fi: Kuva

en: Feed
fi: Syöte

en: Taxonomy term
fi: Luokittelutermi

en: Help
fi: Ohje

en: True
fi: Tosi

en: Default
fi: Oletus

en: Summary
fi: Yhteenveto

en: Icon
fi: Ikoni

en: Updated
fi: Päivitetty

en: Picture
fi: Kuva

en: Content type
fi: Sisältötyyppi

en: All
fi: Kaikki

en: Page title
fi: Sivun otsikko

en: Block
fi: Lohko

en: Page
fi: Sivu

en: Off
fi: Pois päältä

en: Published
fi: Julkaistu

en: Filter
fi: Suodatus

en: Promoted to front page
fi: Näytetään etusivulla

en: Heading
fi: Ylätunniste

en: Display options
fi: Näyttöasetukset

en: Thumbnail
fi: Pienoiskuva

en: Note
fi: Huomaa

en: Anonymous
fi: Anonyymi

en: Sort by
fi: Lajittele

en: Messages
fi: Viestit

en: Left
fi: Vasemmalla

en: Right
fi: Oikealla

en: ‹ Previous
fi: ‹ Edellinen

en: Next ›
fi: Seuraava ›

en: Unpublished
fi: Julkaisematon

en: Content options
fi: Sisällön vaihtoehdot

en: Tabs
fi: Välilehdet

en: Anonymous user
fi: Anonyymi käyttäjä

en: Apply
fi: Käytä

en: Blocks
fi: Lohkot

en: Subtitle
fi: Alaotsikko

en: Authenticated user
fi: Sisäänkirjautunut käyttäjä

en: Administrator
fi: Ylläpitäjä

en: Brand
fi: Brändi

en: Delete node
fi: Poista solmu

en: Meta tags
fi: Meta-kentät

en: Light
fi: Vaalea

en: Frontpage
fi: Etusivu

en: Items per page
fi: Merkintöjä sivua kohti

en: - All -
fi: - Kaikki -

en: Resource
fi: Resurssi

en: « First
fi: « Ensimmäinen

en: Last »
fi: Viimeinen »

en: Your virtual face or picture.
fi: Virtuaaliset kasvosi tai kuvasi.

en: Breadcrumbs
fi: Murupolku

en: Published status
fi: Julkaisutila

en: Needs review
fi: Vaatii tarkistusta

en: Main page content
fi: Pääsivun sisältö

en: Full content
fi: Koko sisältö

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
fi: Käytä tageja samantyyppisten artikkeleiden luokittelussa kategorioihin.

en: Add custom block
fi: Lisää kustomoitu lohko

en: No media available.
fi: Ei mediaa saatavilla.

en: This link will take you to an external web site. We are not responsible for their content.
fi: Tämä linkki vie sinut ulkopuoliselle verkkosivustolle, emme ota vastuuta sen  sisällöstä.

en: Dark
fi: Tumma

en: New draft
fi: Uusi lunnos

en: Edit draft
fi: Muokkaa luonnosta

en: Basic block
fi: Peruslohko

en: A basic block contains a title and a body.
fi: Peruslohko sisältää otsikon ja leipätekstin

en: Basic HTML
fi: Perus-HTML

en: Restricted HTML
fi: Rajattu HTML

en: All content promoted to the front page.
fi: Kaikki etusivulle nostettu sisältö.

en: Promo title
fi: Nosto-otsikko
