Sector Distribution (10.0.0-alpha6) - en to bn translation catalogue (23 entries)

en: Body
bn: কাঠামো

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: Type
bn: টাইপ

en: Author
bn: লেখক

en: Language
bn: ভাষা

en: Last updated
bn: সর্বশেষ আপডেট

en: Tags
bn: ট্যাগ

en: Message
bn: বার্তা

en: Link
bn: লিঙ্ক

en: Image
bn: ছবি

en: Help
bn: সহায়তা

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: Summary
bn: সারসংক্ষেপ

en: Updated
bn: আপডেটকৃত

en: Picture
bn: ছবি

en: All
bn: সমস্ত

en: Block
bn: ব্লক

en: Published
bn: প্রকাশিত

en: Filter
bn: ফিল্টার

en: Media
bn: মাধ্যম

en: Full content
bn: পূর্ণাঙ্গ কন্টেন্ট
