Sector Distribution (10.0.0-rc3) - en to cy translation catalogue (47 entries)

en: Home
cy: Hafan

en: Title
cy: Pennawd

en: Body
cy: Corff

en: Status
cy: Statws

en: Submit
cy: Cyflwyno

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Content
cy: Cynnwys

en: Type
cy: Math

en: Author
cy: Awdur

en: Language
cy: Iaith

en: Last updated
cy: Diweddarwyd diwethaf

en: On
cy: Ymlaen

en: Tags
cy: Tagiau

en: Reset
cy: Ailosod

en: Message
cy: Neges

en: Image
cy: Delwedd

en: Feed
cy: Porth

en: Taxonomy term
cy: Term tacsonomi

en: Help
cy: Cymorth

en: True
cy: Gwir

en: Default
cy: Diofyn

en: Updated
cy: Newidwyd

en: Picture
cy: Darlun

en: All
cy: I gyd

en: Page title
cy: Pennawd y dudalen

en: Block
cy: Bloc

en: Page
cy: Tudalen

en: Off
cy: I ffwrdd

en: Custom
cy: Addasu

en: Published
cy: Wedi ei gyhoeddi

en: Filter
cy: Hidlydd

en: Promoted to front page
cy: Hyrwyddo i dudalen blaen

en: Thumbnail
cy: Disgrifiad Cryno

en: Media
cy: Cyfryngau

en: Anonymous
cy: Anhysbys

en: Sort by
cy: Dosbarthu drwy

en: or
cy: neu

en: Anonymous user
cy: Defnyddiwr anhysbys

en: Apply
cy: Ceisio

en: Blocks
cy: Blociau

en: Global
cy: Eang

en: Subtitle
cy: Is-deitl

en: Offset
cy: Ongli

en: and
cy: ac

en: Items per page
cy: Eitemau pob tudalen

en: ‹‹
cy: <<

en: ››
cy: >>
