Sector Distribution (10.0.0-rc3) - en to kn translation catalogue (54 entries)

en: Home
kn: ನೆಲೆ

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Body
kn: ವಿವರಣೆ , ವಿಷಯ ,ಮಾಹಿತಿ

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Submit
kn: ಸಲ್ಲಿಸಿ

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Content
kn: ಒಳಅಂಶ

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: Author
kn: ಲೇಖಕ

en: Language
kn: ಭಾಷೆ

en: Action
kn: ಕಾರ್ಯ

en: On
kn: ಚಾಲಿತ

en: Tags
kn: ಟ್ಯಾಗ್‍ಗಳು

en: Reset
kn: ಪುನಃ ಹೊಂದಿಸು

en: Message
kn: ಸಂದೇಶ

en: Image
kn: ಚಿತ್ರ

en: Help
kn: ಸಹಾಯ

en: True
kn: ನಿಜ

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: Summary
kn: ಸಾರಾಂಶ

en: Audio
kn: ಆಡಿಯೋ

en: Updated
kn: ಅಪ್‌ಡೇಟ್‌ ಮಾಡಲಾಗಿದ್ದು

en: Picture
kn: ಚಿತ್ರ

en: Content type
kn: ವಿಷಯದ ಬಗೆ

en: All
kn: ಎಲ್ಲಾ

en: Block
kn: ಖಂಡ

en: Page
kn: ಪುಟ

en: Off
kn: ಜಡ

en: Custom
kn: ಇಚ್ಛೆಯ

en: Published
kn: ಪ್ರಕಟಿತ

en: Filter
kn: ಶೋಧಕ(Filter)

en: Heading
kn: ಹೆಡಿಂಗ್

en: Centered
kn: ಮಧ್ಯಸ್ಥಿತ

en: Thumbnail
kn: ತಂಬ್‌ನೈಲ್‌

en: Media
kn: ಮಾಧ್ಯಮ

en: Base
kn: ಮೂಲ

en: Note
kn: ಸೂಚನೆ

en: Anonymous
kn: ಅನಾಮಧೇಯ

en: Messages
kn: ಸಂದೇಶಗಳು

en: Left
kn: ಎಡ

en: Right
kn: ಬಲ

en: Video
kn: ವೀಡಿಯೋ

en: Document
kn: ದಸ್ತಾವೇಜು

en: News
kn: ಸಮಾಚಾರ

en: Tabs
kn: ಹಾಳೆಗಳು

en: Apply
kn: ಅನ್ವಯಿಸು

en: Blocks
kn: ಇಟ್ಟಿಗೆಗಳು

en: Global
kn: ಜಾಗತಿಕ

en: Administrator
kn: ವ್ಯವಸ್ಥಾಪಕರು

en: of
kn: ನ

en: Light
kn: ತಿಳಿಯಾದ

en: Resource
kn: ಸಂಪನ್ಮೂಲಗಳು

en: Critical
kn: ಸಂದಿಗ್ಧ

en: Highlight
kn: ಹೈಲೈಟ್
