Sector Distribution (10.0.0-rc5) - en to hr translation catalogue (58 entries)

en: Home
hr: Početna

en: Title
hr: Naziv

en: Body
hr: Sadržaj

en: Submit
hr: Pošalji

en: Operations
hr: Operacije

en: Content
hr: Sadržaj

en: Type
hr: Vrsta

en: Author
hr: Autor

en: Language
hr: Jezik

en: Action
hr: Akcija

en: Last updated
hr: Posljednje osvježenje

en: On
hr: Uključi

en: Tags
hr: Oznake

en: Reset
hr: Poništi

en: Message
hr: Poruka

en: Link
hr: Poveznica

en: Image
hr: Slika

en: Taxonomy term
hr: Pojam taksonomije

en: Help
hr: Pomoć

en: True
hr: Istina

en: Default
hr: Zadano

en: Summary
hr: Sažetak

en: Icon
hr: Ikona

en: Updated
hr: Osvježeno

en: Picture
hr: Slika

en: Content type
hr: Vrsta sadržaja

en: All
hr: Svi

en: Page title
hr: Naziv stranice

en: Block
hr: Blok

en: Page
hr: Stranica

en: Custom
hr: Prilagođeno

en: Published
hr: Objavljeno

en: Filter
hr: Pročisti

en: Promoted to front page
hr: Promovirano na naslovnici

en: File name
hr: Naziv datoteke

en: Heading
hr: Zaglavlje

en: Display options
hr: Opcije prikaza

en: Media
hr: Mediji

en: Desc
hr: Silazno

en: Anonymous
hr: Anoniman

en: Sort by
hr: Rasporedi po

en: Messages
hr: Poruke

en: Left
hr: Lijevo

en: Right
hr: Desni

en: or
hr: ili

en: Anonymous user
hr: Anonimni korisnik

en: Apply
hr: Primjeni

en: Blocks
hr: Blokovi

en: Global
hr: Opće

en: Subtitle
hr: Podnaslov

en: and
hr: i

en: No content available.
hr: Nema sadržaja.

en: Meta tags
hr: Meta oznake

en: Main page content
hr: Glavni sadržaj stranice

en: Full content
hr: Puni sadržaj

en: Find and manage content.
hr: Pretraga i upravljanje sadržajem

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
hr: Koristite oznake kako bi grupirali unose o strodnim temema u kategorije.

en: Asc
hr: Uzlazno
