Sector Distribution (10.0.0-rc5) - en to oc translation catalogue (71 entries)

en: Home
oc: Acuèlh

en: Title
oc: Títol

en: Body
oc: Còs

en: Status
oc: Estatut

en: Submit
oc: Sometre

en: Operations
oc: Accions

en: Content
oc: Contengut

en: Type
oc: Tipe

en: Author
oc: Autor

en: Language
oc: Lenga

en: Action
oc: Accion

en: Last updated
oc: Darrièra mesa a jorn

en: On
oc: Activat

en: Tags
oc: Etiquetas

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: Message
oc: Messatge

en: Link
oc: Ligam

en: Image
oc: Imatge

en: Feed
oc: Flux

en: Taxonomy term
oc: Tèrme de taxonomia

en: Help
oc: Ajuda

en: True
oc: Verai

en: Default
oc: Per defaut

en: Summary
oc: Resumit

en: Audio
oc: Àudio

en: Updated
oc: Mes a jorn

en: Picture
oc: Imatge

en: Content type
oc: Tipe de contengut

en: All
oc: Tot

en: Page title
oc: Títol de la pagina

en: Block
oc: Blòt

en: Page
oc: Pagina

en: Off
oc: Desactivat

en: Custom
oc: Personalizat

en: Published
oc: Publicat

en: Filter
oc: Filtrar

en: Promoted to front page
oc: Promolgut en pagina d'acuèlh

en: File name
oc: Nom del fichièr

en: Heading
oc: Entèsta

en: Media
oc: Mèdia

en: Base
oc: Basa

en: Anonymous
oc: Anonim

en: Sort by
oc: Triar per

en: Messages
oc: Messatges

en: Moderate
oc: Moderar

en: author
oc: autor

en: Left
oc: Esquèrra

en: Right
oc: Dreita

en: or
oc: o

en: Unpublished
oc: Pas publicat

en: News
oc: Novèlas

en: Tabs
oc: Onglets

en: Anonymous user
oc: Utilizaire anonime

en: Apply
oc: Aplicar

en: Blocks
oc: Blòts

en: Subtitle
oc: Sostítol

en: Offset
oc: Decalatge

en: and
oc: et

en: No content available.
oc: Pas cap de contengut disponible.

en: of
oc: sus

en: Meta tags
oc: Balisas meta

en: Frontpage
oc: Pagina d'acuèlh

en: Items per page
oc: Elements per pagina

en: - All -
oc: - Tot -

en: Highlight
oc: Suslinhar

en: Needs review
oc: Nécessite una verificacion

en: Main page content
oc: Contengut de la pagina principala

en: Full content
oc: Contengut complet

en: Find and manage content.
oc: Busqueu e gestioneu lo contengut.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
oc: Utilizatz las etiquetas per regropar en categorias los articles de tèmas similars.

en: Master
oc: Maître
