Sector Distribution (all releases) - en to ro translation catalogue (31 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Body
ro: Conținut

en: Content
ro: Conținut

en: Tags
ro: Etichete

en: Message
ro: Mesaj

en: Image
ro: Imagine

en: Summary
ro: Sumar

en: View
ro: Afișează

en: Block
ro: Bloc

en: Page
ro: Pagina

en: Display options
ro: Opțiuni de afișare

en: Anonymous
ro: Anonim

en: Moderate
ro: Moderează

en: or
ro: sau

en: Anonymous user
ro: Vizitator

en: Blocks
ro: Blocuri

en: Authenticated user
ro: Utilizator autentificat

en: Delete node
ro: Ștergeți nodul

en: and
ro: și

en: of
ro: din

en: Resource
ro: Resursă

en: Critical
ro: Critic

en: Content Moderation
ro: Moderare conținut

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
ro: Folosiți taguri pentru a grupa articolele similare în categorii.

en: Add custom block
ro: Adăugare bloc personalizat

en: New draft
ro: Ciornă nouă

en: Edit draft
ro: Editează ciorna

en: Large (480×480)
ro: Mare (480×480)

en: Medium (220×220)
ro: Mediu (220×220)

en: Basic HTML
ro: HTML de bază

en: Restricted HTML
ro: HTML limitat
