Sector Distribution (all releases) - en to uk translation catalogue (58 entries)

en: Home
uk: Головна

en: Body
uk: Вміст

en: Content
uk: Вміст

en: Tags
uk: Теґи

en: Message
uk: Повідомлення

en: Image
uk: Зображення

en: Summary
uk: Резюме

en: View
uk: Перегляд

en: Audio
uk: Звук

en: Block
uk: Блок

en: Page
uk: Сторінка

en: Heading
uk: Заголовок

en: Display options
uk: Опції відображення

en: Base
uk: Основа

en: Note
uk: Примітка

en: Anonymous
uk: Анонім

en: Moderate
uk: Модерувати

en: or
uk: або

en: Video
uk: Відео

en: Content settings
uk: Настроювання вмісту

en: Document
uk: Документ

en: News
uk: Новини

en: Anonymous user
uk: Анонімний користувач

en: Blocks
uk: Блоки

en: Global
uk: Глобальне

en: Authenticated user
uk: Авторизований користувач

en: Administrator
uk: Адміністратор

en: Brand
uk: Фірма

en: Delete node
uk: Видалити матеріал

en: and
uk: та

en: a
uk: з

en: of
uk: з

en: Resource
uk: Ресурс

en: Critical
uk: Критична ситуація

en: Highlight
uk: Підсвітити

en: Needs review
uk: Потребує перевірки

en: Content Moderation
uk: Модерація матеріалів

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
uk: Теґи використовуються для групування статей зі схожими темами в категорії.

en: Add custom block
uk: Додати власний блок

en: New draft
uk: Нова чернетка

en: Edit draft
uk: Редагувати чернетку

en: View published
uk: Переглядати опубліковані

en: View draft
uk: Переглядати чернетку

en: 404 page not found
uk: 404 сторінку не знайдено

en: Vector
uk: Вектор

en: del
uk: видалити

en: Large (480×480)
uk: Великий (480×480)

en: Medium (220×220)
uk: Середній (220×220)

en: Basic HTML
uk: Простий HTML

en: Restricted HTML
uk: Обмежений HTML

en: Content editor
uk: Редактор вмісту

en: Remote video
uk: Віддалене відео

[ctx: Workflow state label]
en: Draft
uk: Чернетка

[ctx: Workflow state label]
en: Published
uk: Опубліковано

[ctx: Workflow transition label]
en: Create New Draft
uk: Створити нову чернетку

[ctx: Workflow transition label]
en: Publish
uk: Опублікувати

en: Wide (1090)
uk: Широке (1090)

en: Rebuild content access permissions
uk: Перебудувати повноваження на доступ до матеріалів
