Sector Distribution (all releases) - en to id translation catalogue (31 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Body
id: Isi

en: Content
id: Konten

en: Tags
id: Tag

en: Message
id: Pesan

en: Image
id: Gambar

en: Summary
id: Ringkasan

en: View
id: Lihat

en: Block
id: Blok

en: Page
id: Halaman

en: Heading
id: Judul

en: Display options
id: Opsi tampilan

en: Anonymous
id: Anonim

en: Moderate
id: Moderasi

en: or
id: atau

en: Document
id: Dokumen

en: News
id: Berita

en: Anonymous user
id: Pengguna anonim

en: Blocks
id: Blok

en: Authenticated user
id: Pengguna yang telah diotentifikasi

en: and
id: dan

en: of
id: dari

en: Critical
id: Kritis

en: Content Moderation
id: Moderasi konten

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
id: Gunakanlah tag untuk mengelompokan artikel yang memiliki topik mirip kedalam kategori.

en: Add custom block
id: Tambahkan blok tersuai

en: Large (480×480)
id: Besar (480x480)

en: Medium (220×220)
id: Sedang (220x220)

en: Basic HTML
id: HTML dasar

en: Restricted HTML
id: HTML terbatas

en: Content editor
id: Editor konten
