Sector Distribution (all releases) - en to it translation catalogue (32 entries)

en: Body
it: Corpo

en: Content
it: Contenuto

en: Tags
it: Etichette

en: Message
it: Messaggio

en: Image
it: Immagine

en: Summary
it: Sommario

en: View
it: Visualizza

en: Block
it: Blocco

en: Page
it: Pagina

en: Heading
it: Intestazione

en: Display options
it: Opzioni di visualizzazione

en: Anonymous
it: Anonimo

en: Moderate
it: Moderato

en: or
it: o

en: Document
it: Documento

en: Anonymous user
it: Utente anonimo

en: Blocks
it: Blocchi

en: Global
it: Globale

en: Authenticated user
it: Utente autenticato

en: Administrator
it: Amministratore

en: and
it: e

en: of
it: di

en: Resource
it: Risorsa

en: Critical
it: Critico

en: Needs review
it: Richiede revisione

en: Content Moderation
it: Moderazione del contenuto

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
it: Utilizza i tag per organizzare in categorie i contenuti riguardanti lo stesso argomento.

en: Add custom block
it: Aggiungere un blocco personalizzato

en: Large (480×480)
it: Grande (480×480)

en: Medium (220×220)
it: Medio (220×220)

en: Basic HTML
it: HTML di base

en: Restricted HTML
it: HTML ristretto
