Sector Distribution (all releases) - en to oc translation catalogue (24 entries)

en: Home
oc: Acuèlh

en: Body
oc: Còs

en: Content
oc: Contengut

en: Tags
oc: Etiquetas

en: Message
oc: Messatge

en: Image
oc: Imatge

en: Summary
oc: Resumit

en: View
oc: Veire

en: Audio
oc: Àudio

en: Block
oc: Blòt

en: Page
oc: Pagina

en: Heading
oc: Entèsta

en: Base
oc: Basa

en: Anonymous
oc: Anonim

en: Moderate
oc: Moderar

en: or
oc: o

en: News
oc: Novèlas

en: Anonymous user
oc: Utilizaire anonime

en: Blocks
oc: Blòts

en: and
oc: et

en: of
oc: sus

en: Highlight
oc: Suslinhar

en: Needs review
oc: Nécessite una verificacion

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
oc: Utilizatz las etiquetas per regropar en categorias los articles de tèmas similars.
