Sector (5.0.0-rc1) - en to th translation catalogue (69 entries)

en: Home
th: หน้าแรก

en: Title
th: หัวข้อ

en: Previous
th: ก่อนหน้า

en: Next
th: ถัดไป

en: Status
th: สถานะ

en: Delete
th: ลบ

en: Submit
th: ส่งข้อมูล

en: Username
th: ชื่อผู้ใช้งาน

en: Type
th: ประเภท

en: List
th: ดูลิสต์

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Action
th: แอคชั่น

en: Last updated
th: แก้ไข

en: On
th: เปิด

en: File
th: ไฟล์

en: Edit
th: แก้ไข

en: Date
th: วันที่

en: Search
th: ค้นหา

en: Message
th: ข้อความ

en: No log messages available.
th: ไม่มี Log

en: edit
th: แก้ไข

en: hidden
th: ซ่อน

en: Path
th: ตำแหน่งพาธ

en: Picture
th: รูปภาพ

en: Content type
th: ชนิดของเนื้อหา

en: Created
th: สร้างเมื่อ

en: All
th: ทั้งหมด

en: Off
th: ปิด

en: To
th: ถึง

en: From
th: จาก

en: Severity
th: ระดับความรุนแรง

en: Count
th: จำนวน

en: Media
th: สื่อ

en: Widget
th: วิดเจ็ต

en: Table
th: ตาราง

en: Basic
th: พื้นฐาน

en: Add new comment
th: แสดงความเห็น

en: Banner
th: ตราสินค้า

en: author
th: ผู้เขียน

en: People
th: บุคคล

en: Revision
th: รุ่น

en: Promotion
th: โปรโมชั่น

en: Completed
th: เรียบร้อยแล้ว

en: ‹ Previous
th: ‹ previous

en: Next ›
th: next ›

en: Sticky
th: ปักหมุด

en: Complete
th: เสร็จ

en: Grid
th: ตะแกรง

en: Global
th: ส่วนกลาง

en: Subtitle
th: คำบรรยาย

en: Show all
th: แสดงทุกข้อ

en: Locked
th: ถูกล็อค

en: authenticated user
th: สมาชิก

en: Skip to main content
th: ข้ามไปยังเนื้อหาหลัก

en: Newest first
th: ใหม่ล่าสุดก่อน

en: anonymous user
th: คนเยี่ยมชม

en: IP address
th: ที่อยู IP

en: Permanent
th: ถาวร

en: Temporary
th: ชั่วคราว

en: No files available.
th: ไม่พบไฟล์ใดๆ

en: Publishing status
th: สถานะการเผยแพร่

en: « First
th: « first

en: Last »
th: last »

en: Your virtual face or picture.
th: เลือกรูปภาพจากคอมพิวเตอร์ของคุณ

en: Recent log messages
th: บันทึกข้อความล่าสุด

en: Original language
th: ภาษาต้นฉบับ

en: Displaying @start - @end of @total
th: แสดง @start - @end of @total

en: A boolean indicating whether the node is published.
th: ระบุว่ามีการเผยแพร่ความคิดเห็น

en: Site information links
th: Use this for linking to site information.
