Sector Distribution (5.0.5) - en to da translation catalogue (142 entries)

en: Home
da: Hjem

en: Title
da: Titel

en: Body
da: Brødtekst

en: Previous
da: Forrige

en: Next
da: Næste

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Content
da: Indhold

en: Author
da: Forfatter

en: Description
da: Beskrivelse

en: Language
da: Sprog

en: Action
da: Handling

en: Last updated
da: Senest opdateret

en: On
da: Tilsluttet

en: Last Updated
da: Sidst opdateret

en: File
da: Fil

en: Edit
da: Redigér

en: Size
da: Størrelse

en: Search
da: Søg

en: Reset
da: Gendan

en: Use count
da: Brug antal

en: Image
da: Billede

en: Name
da: Navn

en: Taxonomy term
da: Ord i ordforråd

en: Preview
da: Gennemse

en: Help
da: Hjælp

en: True
da: Sandt

en: Filename
da: Filnavn

en: Teaser
da: Smagsprøve

en: Updated
da: Opdateret

en: Picture
da: Billede

en: Back to top
da: Tilbage til toppen

en: User
da: Bruger

en: Content type
da: Indholdstype

en: Files
da: Filer

en: All
da: Alle

en: Page title
da: Sidetitel

en: Block
da: Blok

en: Page
da: Side

en: Off
da: Afbrudt

en: Header
da: Overskrift

en: Footer
da: Sidefod

en: Published
da: Udgivet

en: Promoted to front page
da: Forfremmet til forside

en: Desc
da: Faldende

en: Table
da: Tabel

en: Basic
da: Grundlæggende

en: User login
da: Log ind

en: Add new comment
da: Tilføj kommentar

en: Last
da: Sidste

en: Anonymous
da: Anonym

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Full
da: Fuld

en: Token
da: Symbol

en: First
da: Første

en: author
da: forfatter

en: Revision
da: Version

en: Content settings
da: Indstillinger for indhold

en: ‹ Previous
da: ‹ Forrige

en: Next ›
da: Næste ›

en: Unpublished
da: Ikke udgivet

en: News
da: Nyheder

en: Tabs
da: Faner

en: medium
da: mellem

en: Apply
da: Udfør

en: small
da: lille

en: large
da: stor

en: Used in
da: Brugt i

en: simple
da: simpel

en: Grid
da: Gitter

en: Subtitle
da: Underrubrik

en: Filter by category
da: Filtrér udfra kategorien

en: Show all
da: Vis alle

en: Offset
da: Forskydning

en: Password Expiration
da: Udløb af adgangskode

en: authenticated user
da: godkendt bruger

en: Skip to main content
da: Gå til hovedindhold

en: Newest first
da: Nyeste først

en: anonymous user
da: anonym bruger

en: Entity type
da: Entity-type

en: User account
da: Brugerkonto

en: No content available.
da: Der er intet indhold at vise.

en: Primary tabs
da: Primære faneblade

en: Secondary tabs
da: Sekundære faneblade

en: Temporary
da: Midlertidig

en: No files available.
da: Ingen tilgængelige filer.

en: Frontpage
da: Forside

en: Upload date
da: Upload-dato

en: Search index
da: Søgeindex

en: Filter by type
da: Filtrér på type

en: Main menu
da: Hovedmenu

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: Compact
da: Kompakt

en: Publishing status
da: Publiceringsstatus

en: Apply filters
da: Tilføj filtre

en: « First
da: « Første

en: Last »
da: Sidste »

en: Your virtual face or picture.
da: Dit virtuelle ansigt eller billede.

en: Show more
da: Vis flere

en: Breadcrumbs
da: Brødkrummer

en: Show less
da: Vis færre.

en: Status messages
da: Statusmeddelelser

en: Published status
da: Publiceringsstatus

en: Full content
da: Fuldt indhold

en: No front page content has been created yet.
da: Der er ikke blevet oprettet forsideindhold endnu.

en: Find and manage content.
da: Find og håndtér indhold.

en: No media available.
da: Ingen tilgængelige media.

en: Changed date
da: Ændringsdato

en: Footer menu
da: Footer-menu

en: Asc
da: Stigende

en: Wide
da: Bred

en: Media type
da: Medie type

en: Full HTML
da: Fuld HTML

en: A boolean indicating whether the node is published.
da: En boolsk værdi som angiver hvorvidt indholdselementets er udgivet.

en: Registering module
da: Registrerer modul

en: Search result highlighting input
da: Søgeresultat med fremhævelse af input

en: Media library
da: Medie bibliotek

en: Primary admin actions
da: Primære administratorhandlinger

en: A basic block contains a title and a body.
da: En simpel blok indeholder en titel og en brødtekst.

en: Basic HTML
da: Simpel HTML

en: Restricted HTML
da: Begrænset HTML

en: Site information links
da: Links til informationen om sitet

en: Find and manage files.
da: Find og håndtér filer.

en: All content promoted to the front page.
da: Alt indhold som vises på forsiden.

en: Max 1300x1300
da: Maks. 1300x1300

en: Max 2600x2600
da: Maks. 2600x2600

en: Max 325x325
da: Maks. 325x325

en: Max 650x650
da: Maks. 650x650

en: Narrow
da: Smal

en: Files overview
da: Filoversigt

en: File usage information for {{ arguments.fid }}
da: Information om brug af filen {{ arguments.fid }}

en: Find and manage content
da: Find og håndtér indhold

en: Welcome to [site:name]
da: Velkommen til [site:name]

en: Last Password Reset
da: Seneste nulstilling af adgangskode

en: Find and manage media.
da: Find og håndtér mediefiler.

en: Expired Password
da: Udløbet adgangskode

en: Non-expired Password
da: Ikke-udløbet adgangskode

en: Name (A-Z)
da: Navn (A-Z)

en: Name (Z-A)
da: Navn (Z-A)

en: Edit {{ name }}
da: Redigér {{ name }}

en: Delete {{ name }}
da: Slet {{ name }}
