Sector (8.x-2.0-beta2) - en to nn translation catalogue (90 entries)

en: Home
nn: Heim

en: Title
nn: Tittel

en: Body
nn: Brødtekst

en: Previous
nn: Forrige

en: Next
nn: Neste

en: Submit
nn: Legg inn

en: Operations
nn: Operasjonar

en: Content
nn: Innhald

en: Username
nn: Brukarnamn

en: Author
nn: Forfattar

en: List
nn: Liste

en: Language
nn: Språk

en: more
nn: meir

en: Administration
nn: Administrasjon

en: More
nn: Meir

en: Last updated
nn: Sist oppdatert

en: On
nn: På

en: view
nn: vis

en: File
nn: Fil

en: Date
nn: Dato

en: Search
nn: Søk

en: Reset
nn: Sett til standard

en: Message
nn: Melding

en: No log messages available.
nn: Ingen loggmeldingar er tilgjengelege.

en: Image
nn: Bilete

en: Name
nn: Namn

en: edit
nn: endre

en: Preview
nn: Førehandsvis

en: Help
nn: Hjelp

en: Default
nn: Standard

en: Path
nn: Sti

en: Updated
nn: Oppdatert

en: Attachment
nn: Vedlegg

en: Picture
nn: Bilete

en: User
nn: Brukar

en: Contact
nn: Kontakt

en: Created
nn: Laga

en: All
nn: Alle

en: Active
nn: Aktiv

en: Block
nn: Blokk

en: Page
nn: Nettside

en: Off
nn: Av

en: To
nn: Til

en: From
nn: Frå

en: Roles
nn: Roller

en: Published
nn: Publisert

en: Filter
nn: Filtrer

en: Promoted to front page
nn: Flytta fram til framsida

en: Severity
nn: Alvorlighetsgrad

en: Last update
nn: Siste oppdatering

en: Plain text
nn: Rein tekst

en: Start
nn: Byrjar

en: Role
nn: Rolle

en: User login
nn: Brukarinnlogging

en: Add new comment
nn: Skriv ny kommentar

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
nn: @site er under vedlikehald. Vi er snart tilbake. Takk for tålmodet.

en: Anonymous
nn: Anonym

en: Sort by
nn: Sorter etter

en: ‹ previous
nn: < forrige

en: next ›
nn: neste >

en: Member for
nn: Medlem i

en: Front page
nn: Framside

en: Languages
nn: Språk

en: Your message has been sent.
nn: Meldinga di er sent.

en: People
nn: Folk

en: Blocked
nn: Blokkert

en: Revision
nn: Utgåve

en: Unpublished
nn: Upublisert

en: Apply
nn: Bruk

en: Block description
nn: Beskriving av blokken

en: Subtitle
nn: Undertittel

en: « first
nn: « første

en: last »
nn: siste »

en: authenticated user
nn: autentisert brukar

en: anonymous user
nn: anonym brukar

en: User account
nn: Brukarkonto

en: Search index
nn: Søkeindeks

en: Main menu
nn: Hovudmeny

en: - All -
nn: - Alle -

en: Who's new
nn: Nye brukarar

en: Date and time
nn: Dato og tid

en: Who's online
nn: Pålogga no

en: Full content
nn: Heile innhaldet

en: Recent content
nn: Nyaste innhald

en: No front page content has been created yet.
nn: Ikkje noko framsideinnhald har blitt laga enno.

en: Find and manage content.
nn: Finn og behandle innhald.

en: Find and manage people interacting with your site.
nn: Finn og handsama folk som brukar nettstaden din.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
nn: Bruk stikkord for å gruppera artiklar om same emne i kategoriar.

en: Recent log messages
nn: Nyaste loggmeldingar

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
nn: Handsama brukarkontoar, roller og rettar.
