Sector Distribution (8.x-2.0-beta3) - en to ar translation catalogue (182 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Title
ar: العنوان

en: Body
ar: المتن

en: Previous
ar: السابق

en: Next
ar: التالي

en: Status
ar: الحالة

en: Register
ar: التسجيل

en: Submit
ar: إرسال

en: Operations
ar: عمليات

en: Content
ar: المحتوى

en: Username
ar: اسم المستخدم

en: Type
ar: النوع

en: Author
ar: المؤلف

en: List
ar: لائحة

en: Language
ar: اللغة

en: more
ar: المزيد

en: Administration
ar: إدارة

en: More
ar: المزيد

en: Action
ar: إجراء

en: Last updated
ar: آخر تحديث

en: On
ar: في

en: Tags
ar: وسوم

en: view
ar: عرض

en: File
ar: ملف

en: Date
ar: التاريخ

en: Size
ar: الحجم

en: Search
ar: بحث

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Use count
ar: استخدام العد

en: Message
ar: الرسالة

en: No log messages available.
ar: لا توجد رسائل سجل.

en: Image
ar: الصورة

en: Feed
ar: التلقيمة

en: Name
ar: الاسم

en: edit
ar: تحرير

en: Taxonomy term
ar: مصطلح تصنيف

en: Preview
ar: معاينة

en: Help
ar: مساعدة

en: True
ar: صحيح

en: Default
ar: الافتراضي

en: Archive
ar: الأرشيف

en: Icon
ar: أيقونة

en: hidden
ar: مخفي

en: Path
ar: المسار

en: Filename
ar: اسم الملف

en: Teaser
ar: موجز

en: Updated
ar: التحديث

en: <none>
ar: <لا يوجد>

en: Attachment
ar: المرفق

en: Picture
ar: الصورة

en: User
ar: مستخدم

en: Content type
ar: نوع المحتوى

en: Files
ar: الملفات

en: Contact
ar: اتصل

en: Created
ar: الإنشاء

en: Node
ar: العقدة

en: All
ar: الكل

en: Active
ar: نشط

en: Page title
ar: عنوان الصفحة

en: Block
ar: صندوق

en: Page
ar: الصفحة

en: RSS
ar: آر.إس.إس

en: Off
ar: إيقاف

en: To
ar: إلى

en: From
ar: من

en: Roles
ar: الأدوار

en: Published
ar: منشور

en: Filter
ar: انتقاء

en: Promoted to front page
ar: مرقّى إلى الصفحة الرئيسية

en: Last access
ar: آخر وصول

en: Severity
ar: الحدة

en: Count
ar: العدد

en: Normal
ar: طبيعي

en: Last update
ar: آخر تحديث

en: Thumbnail
ar: النسخة المصغرة

en: Media
ar: ميديا

en: Plain text
ar: نص عادي

en: Desc
ar: تنازلي

en: Content queue
ar: طابور المحتوى

en: General
ar: عام

en: Start
ar: البداية

en: Basic
ar: الأساسي

en: Role
ar: دور

en: User login
ar: دخول المستخدم

en: Add new comment
ar: إضافة تعليق جديد

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
ar: @site حاليا تحت الصيانة. يعود قريبا. شكرا على صبرك.

en: Last
ar: الأخيرة

en: Anonymous
ar: مجهول

en: Provider
ar: المزود

en: Tools
ar: الأدوات

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Full
ar: كامل

en: ‹ previous
ar: ‹ السابقة

en: next ›
ar: التالية ›

en: Member for
ar: مسجل بالموقع منذ

en: Front page
ar: الصفحة الرئيسية

en: Languages
ar: اللغات

en: First
ar: الأولى

en: author
ar: مؤلف

en: Entity
ar: الكيان

en: Your message has been sent.
ar: أُرسلت رسالتك.

en: People
ar: الأشخاص

en: Blocked
ar: ممنوع

en: Video
ar: فيديو

en: Glossary
ar: القاموس

en: Revision
ar: مراجعة

en: Completed
ar: تم الإنهاء

en: Relationship
ar: العلاقة

en: ‹ Previous
ar: ‹ السابق

en: Next ›
ar: التالي ›

en: Unpublished
ar: غير منشور

en: Sticky
ar: مثبت

en: Tabs
ar: علامات التبويب

en: Complete
ar: تام

en: Next Page >
ar: التالي >

en: < Previous Page
ar: < السابق

en: medium
ar: متوسط

en: Apply
ar: تطبيق

en: small
ar: صغير

en: large
ar: كبير

en: Block description
ar: وصف الصندوق

en: Used in
ar: مستخدمة في

en: Permission
ar: الصلاحية

en: Global
ar: عالمي

en: Subtitle
ar: عنوان ثان

en: « first
ar: « الأولى

en: last »
ar: الأخيرة »

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
ar: تحسب فترة وجود المستخدم عالخط منذ آخر عرض لصفحة.

en: Offset
ar: الإزاحة

en: Locked
ar: مقفل

en: authenticated user
ar: مستخدم معرف

en: Skip to main content
ar: تجاوز إلى المحتوى الرئيسي

en: Publish content
ar: نشر المحتوى

en: anonymous user
ar: مستخدم مجهول

en: Block type
ar: نوع الصندوق

en: Entity type
ar: نوع الكيان

en: User account
ar: حساب المستخدم

en: Main navigation
ar: القائمة الرئيسية

en: No content available.
ar: لا يوجد محتوى.

en: IP address
ar: عنوان الـIP

en: Primary tabs
ar: التبويبات الأساسية

en: Secondary tabs
ar: التبويبات الفرعية

en: Permanent
ar: دائم

en: Temporary
ar: مؤقت

en: No files available.
ar: لا تتوفر ملفّات.

en: Frontpage
ar: الصفحة الرئيسية

en: MIME type
ar: نوع MIME

en: Upload date
ar: تاريخ التحميل

en: Search index
ar: فهرس البحث

en: Draft
ar: مسودة

en: Main menu
ar: القائمة الرئيسية

en: - All -
ar: - الكل -

en: Compact
ar: المدمج

en: Who's new
ar: المستخدمون الجدد

en: Resource
ar: مصدر

en: Powered by Drupal
ar: يستخدم دروبال

en: Date and time
ar: التاريخ والتوقيت

en: Who's online
ar: المتصلون الأن

en: Status messages
ar: رسائل الحالة

en: Main page content
ar: محتوى الصفحة الرئيسية

en: Full content
ar: المحتوى الكامل

en: Recent content
ar: أحدث المحتويات

en: No front page content has been created yet.
ar: لم يتم حتى الآن إنشاء محتوى للصفحة الرئيسية.

en: Unpublish content
ar: إلغاء نشر المحتوى

en: Make content sticky
ar: تثبيت المحتوى

en: Make content unsticky
ar: إلغاء جعل المحتوى مثبت

en: Promote content to front page
ar: ترقية المحتوى إلى الصفحة الرئيسية

en: Remove content from front page
ar: ارفع الموضوع من الصفحة الرئيسية

en: Save content
ar: حفظ المحتوى

en: Find and manage content.
ar: إيجاد وإدارة المحتوى.

en: Time zones
ar: المناطق الزمنية

en: No people available.
ar: لا يوجد أشخاص.

en: An administrator created an account for you at [site:name]
ar: أنشأ مدير حساب لك في [site:name]

en: Find and manage people interacting with your site.
ar: بحث وإدارة الأشخاص المتفاعلين مع موقعك.

en: Recent log messages
ar: آخر رسائل السجل

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
ar: إدارة حسابات المستخدمين والأدوار والصلاحيات.

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Master
ar: الرئيسي

en: Wide
ar: واسع

en: Original language
ar: اللغة الأصلية

en: Displaying @start - @end of @total
ar: عرض @start - @end من @total

en: Account cancellation request for [user:display-name] at [site:name]
ar: طلب إلغاء الحساب لـ [user:display-name] على [site:name]
