Sector (9.2.4) - en to is translation catalogue (73 entries)

en: Home
is: Forsíða

en: Title
is: Titill

en: Previous
is: Fyrri

en: Next
is: Næsta

en: Status
is: Staða

en: Delete
is: Eyða

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Content
is: Innihald

en: Type
is: Gerð

en: Author
is: Höfundur

en: Language
is: Tungumál

en: Action
is: Aðgerð

en: On
is: Virkjað

en: Last Updated
is: Síðast uppfært

en: Tags
is: Efnisorð

en: File
is: Skrá

en: Edit
is: Breyta

en: Size
is: Stærð

en: Search
is: Leit

en: Reset
is: Endursetja

en: Use count
is: Notkun

en: Image
is: Mynd

en: Feed
is: Veita

en: Name
is: Nafn

en: Taxonomy term
is: Flokkunarhugtak

en: Preview
is: Forskoða

en: Help
is: Hjálp

en: True
is: Rétt

en: Filename
is: Skráarnafn

en: Teaser
is: Úrdráttur

en: Updated
is: Uppfært

en: ID
is: Kenni

en: User
is: Notandi

en: Content type
is: Efnisgerð

en: Files
is: Skrár

en: All
is: Allt

en: Page title
is: Titill síðu

en: Block
is: Blokk

en: Page
is: Síða

en: Off
is: Af

en: Header
is: Haus

en: Footer
is: Fótur

en: Published
is: Birt

en: Filter
is: Sía

en: Promoted to front page
is: Kynna á forsíðu

en: Thumbnail
is: Smámynd

en: Media
is: Margmiðlunarefni

en: Table
is: Tafla

en: Basic
is: Einfalt

en: Last
is: Síðasta

en: Anonymous
is: Nafnlaus

en: Sort by
is: Raða eftir

en: First
is: Fyrsta

en: author
is: höfundur

en: Revision
is: Útgáfa

en: ‹ Previous
is: < Fyrri

en: Unpublished
is: Ekki birt

en: News
is: Fréttir

en: Tabs
is: Flipar

en: Apply
is: Virkja

en: Grid
is: Grind

en: authenticated user
is: auðkenndur notandi

en: anonymous user
is: Óskráður notandi

en: User account
is: Notandaaðgangur

en: Temporary
is: Tímabundið

en: Items per page
is: Hlutir per síðu

en: - All -
is: - Allt -

en: Publishing status
is: Birtingarstaða

en: No media available.
is: Ekkert margmiðlunarefni aðgengilegt.

en: Media type
is: Tegund margmiðlunarefnis

en: Media library
is: Margmiðlunarsafn

en: Media name
is: Nafn margmiðlunarefnis

en: Find and manage media.
is: Finna og stjórna margmiðlunarefni
