Sector Distribution (9.2.6) - en to tr translation catalogue (138 entries)

en: Home
tr: Anasayfa

en: Title
tr: Başlık

en: Body
tr: Gövde

en: Previous
tr: Önceki

en: Next
tr: Sonraki

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Content
tr: İçerik

en: Type
tr: Tip

en: Author
tr: Yazar

en: Description
tr: Açıklama

en: Language
tr: Dil

en: Action
tr: Eylem

en: Last updated
tr: Son güncelleme

en: On
tr: Açık

en: Last Updated
tr: Son Güncellenme

en: Tags
tr: Etiketler

en: File
tr: Dosya

en: Edit
tr: Düzenle

en: Size
tr: Boyut

en: Search
tr: Ara

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Use count
tr: Kullanım sayısı

en: Image
tr: Resim

en: Feed
tr: Akış

en: Name
tr: İsim

en: Taxonomy term
tr: Sınıflandırma terimi

en: Preview
tr: Ön izleme

en: Help
tr: Yardım

en: True
tr: Doğru

en: Filename
tr: Dosya adı

en: Teaser
tr: Özet

en: Updated
tr: Güncellenme

en: Picture
tr: Görsel

en: User
tr: Kullanıcı

en: Content type
tr: İçerik tipi

en: Files
tr: Dosyalar

en: All
tr: Tümü

en: Page title
tr: Sayfa başlığı

en: Block
tr: Blok

en: Page
tr: Sayfa

en: Off
tr: Kapalı

en: Header
tr: Üst bilgi

en: Footer
tr: Alt bilgi

en: Published
tr: Yayında

en: Filter
tr: Süzgeç

en: Promoted to front page
tr: Ana sayfaya yükseltilmiş

en: Thumbnail
tr: Küçük görsel

en: Media
tr: Medya

en: Widget
tr: Arayüz kontrolü (widget)

en: Desc
tr: Azalan

en: Table
tr: Tablo

en: Basic
tr: Temel

en: Last
tr: Son

en: Anonymous
tr: Adsız

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Full
tr: Tam

en: Token
tr: Simge

en: First
tr: Birinci

en: author
tr: yazar

en: Entity
tr: Nesne

en: Sidebar
tr: Kenar Çubuğu

en: Revision
tr: Sürüm

en: Content settings
tr: İçerik ayarları

en: ‹ Previous
tr: ‹ Önceki

en: Next ›
tr: Sonraki ›

en: Unpublished
tr: Yayında değil

en: Tabs
tr: Sekmeler

en: Apply
tr: Uygula

en: Used in
tr: Şurada kullanılıyor

en: simple
tr: basit

en: Grid
tr: Izgara

en: Global
tr: Genel

en: Subtitle
tr: Alt başlık

en: Filter by category
tr: Kategoriye göre filtrele

en: Show all
tr: Tümünü göster

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: authenticated user
tr: kayıtlı kullanıcı

en: Skip to main content
tr: Ana içeriğe atla

en: Newest first
tr: Önce en yeniler

en: anonymous user
tr: konuk kullanıcı

en: Entity type
tr: Varlık tipi

en: User account
tr: Kullanıcı hesabı

en: No content available.
tr: Hiçbir içerik mevcut değil.

en: Permanent
tr: Kalıcı

en: Temporary
tr: Geçici

en: No files available.
tr: Dosya yok.

en: Frontpage
tr: Ana sayfa

en: MIME type
tr: MIME tipi

en: Upload date
tr: Yüklenme tarihi

en: Search index
tr: Dizinde ara

en: Main menu
tr: Ana menü

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: Compact
tr: Sade

en: Publishing status
tr: Yayımlanma durumu

en: Apply filters
tr: Filtreleri uygula

en: « First
tr: « İlk

en: Last »
tr: Son »

en: Your virtual face or picture.
tr: Sanal yüzünüz ya da resminiz.

en: Status messages
tr: Durum mesajları

en: Published status
tr: Yayın durumu

en: Full content
tr: Tüm içerik

en: No front page content has been created yet.
tr: Henüz bir ana sayfa içeriği oluşturulmadı.

en: Find and manage content.
tr: İçeriği bul ve yönet.

en: No media available.
tr: Ortam yok.

en: Changed date
tr: Değiştirilme tarihi

en: Footer menu
tr: Alt bilgi menüsü

en: Asc
tr: Artan

en: Master
tr: Ana (master)

en: Wide
tr: Geniş

en: Media type
tr: Medya tipi

en: Full HTML
tr: Tam HTML

en: Revision comparison
tr: Revizyon karşılaştırması

en: Registering module
tr: Eklenti kayıt ediliyor

en: File usage
tr: Dosya kullanımı

en: Site branding
tr: Site markası

en: Search result highlighting input
tr: Aranan ifadenin vurgulandığı arama sonucu

en: Primary admin actions
tr: Birincil yönetici eylemleri

en: A basic block contains a title and a body.
tr: Bir temel blok, bir başlık ve metinden oluşur.

en: Basic HTML
tr: Temel HTML

en: Restricted HTML
tr: Kısıtlı HTML

en: Site information links
tr: Site bilgileri bağlantıları

en: Find and manage files.
tr: Dosyaları bulun ve yönetin.

en: All content promoted to the front page.
tr: Tüm içerik ana sayfaya yükseltildi.

en: Max 1300x1300
tr: Maks 1300x1300

en: Max 2600x2600
tr: Maks 2600x2600

en: Max 325x325
tr: Maks 325x325

en: Max 650x650
tr: Maks 650x650

en: Narrow
tr: Dar

en: Files overview
tr: Dosya Özeti

en: File usage information for {{ arguments.fid }}
tr: {{ arguments.fid }} için dosya kullanım bilgileri

en: Find and manage content
tr: İçeriği bulun ve yönetin

en: Welcome to [site:name]
tr: [site:name] sitesine hoş geldiniz

en: Media name
tr: Medya adı

en: Name (A-Z)
tr: Ad (A-Z)

en: Name (Z-A)
tr: Ad (Z-A)
