Sector (9.3.3) - en to am translation catalogue (43 entries)

en: Home
am: ቤት

en: Title
am: ዓርእስት

en: Body
am: አካል

en: Next
am: ቀጣይ

en: Status
am: ሁኔታ

en: Delete
am: ሰርዝ

en: Operations
am: ክወናዎች

en: Content
am: ይዞታ

en: Type
am: ዓይነት

en: Author
am: ደራሲ

en: Description
am: ማብራሪያ

en: Language
am: ቋንቋ

en: Action
am: እርምጃ

en: Tags
am: መለያዎች

en: Edit
am: አርትእ

en: Search
am: ፈልግ

en: Name
am: ስም

en: Preview
am: ቅድመ እይታ

en: Help
am: እርዳታ

en: ID
am: አይዲ

en: User
am: ተጠቃሚ

en: Page title
am: የገፅ ርዕስ

en: Block
am: ጥምር

en: Page
am: ገጽ

en: RSS
am: አር ኤስ ኤስ

en: Header
am: ራስጌ

en: Footer
am: ግርጌ

en: Published
am: የታተመ

en: Filter
am: ማጣሪያ

en: Promoted to front page
am: ወደ ፊተኛው ገጽ የተሸጋገረ

en: Table
am: ሰንጠረዥ

en: Anonymous
am: ስም አልባ

en: Sort by
am: ደርድር

en: Tabs
am: ትሮች

en: Subtitle
am: ንዑስ ዓርእስት

en: authenticated user
am: የተረጋገጠ ተጠቃሚ

en: anonymous user
am: ስም አልባ ተጠቃሚ

en: Entity type
am: የአካሉ ዓይነት

en: User account
am: የተጠቃሚ መለያ

en: MIME type
am: ሚሜ አይነት

en: Status messages
am: የሁኔት መልዕክቶች

en: Site branding
am: የድህረ ገዕ መለያ

en: Primary admin actions
am: የአስተዳዳሪ ዋና ዋና ተግባራት
