Sector (9.5.2) - en to bs translation catalogue (54 entries)

en: Home
bs: Početna

en: Title
bs: Naslov

en: Body
bs: Tijelo

en: Previous
bs: Prethodni

en: Next
bs: Sljedeći

en: Delete
bs: Briši

en: Operations
bs: Operacije

en: Content
bs: Sadržaj

en: Type
bs: Tip

en: Author
bs: Autor

en: Description
bs: Opis

en: Language
bs: Jezik

en: Last updated
bs: Zadnji put osvježeno

en: Last Updated
bs: Zadnja promjena

en: Tags
bs: Tagovi

en: Edit
bs: Izmjeni

en: Size
bs: Veličina

en: Search
bs: Pretraga

en: Image
bs: Slika

en: Name
bs: Ime

en: Taxonomy term
bs: Taksonomijski term

en: Preview
bs: Pregled

en: Help
bs: Pomoć

en: Teaser
bs: Sažetak

en: Picture
bs: Slika

en: User
bs: Korisnik

en: Content type
bs: Tip sadržaja

en: All
bs: Sve

en: Page title
bs: Naslov stranice

en: Block
bs: Blok

en: Page
bs: Strana

en: Published
bs: Objavljeno

en: Promoted to front page
bs: Promoviran na početnu stranicu

en: Table
bs: Tabela

en: Basic
bs: Obični

en: Anonymous
bs: Anonimus

en: Sort by
bs: Sortiraj prema

en: Revision
bs: Revizije

en: Tabs
bs: Tabovi

en: Apply
bs: Primjeni

en: Used in
bs: Koristi se u

en: simple
bs: jednostavno

en: Global
bs: Globalni

en: authenticated user
bs: Prijavljeni korisnik

en: anonymous user
bs: Anonimni korisnik

en: Breadcrumbs
bs: Putanje (breadcrumbs)

en: Status messages
bs: Statusne poruke

en: Footer menu
bs: Footer meni

en: Full HTML
bs: Kompletan HTML

en: Site branding
bs: Osnovne informacije o stranici

en: Primary admin actions
bs: Primarne admin akcije

en: A basic block contains a title and a body.
bs: Osnovni blok sadrži naslov i tijelo.

en: Basic HTML
bs: Osnovni HTML

en: Restricted HTML
bs: Ograničen HTML
