Sector Distribution (9.5.8) - en to fa translation catalogue (52 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Title
fa: عنوان

en: Content
fa: محتوا

en: Type
fa: نوع

en: On
fa: روشن

en: Last Updated
fa: آخرین به‌روزرسانی

en: Tags
fa: برچسب‌ها

en: File
fa: فایل

en: Search
fa: جستجو

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Image
fa: تصویر

en: Taxonomy term
fa: واژه طبقه‌بندی

en: Preview
fa: پیش‌نمایش

en: Help
fa: راهنما

en: Teaser
fa: خلاصه

en: Back to top
fa: بازگشت به بالا

en: User
fa: کاربر

en: Page title
fa: عنوان صفحه

en: Page
fa: صفحه

en: Off
fa: خاموش

en: Header
fa: سربرگ

en: Footer
fa: پاورقی

en: Published
fa: منتشر شده

en: Promoted to front page
fa: نمایش در صفحه اول

en: Thumbnail
fa: تصویر بندانگشتی

en: preview
fa: پیش‌نمایش

en: Basic
fa: پایه

en: Anonymous
fa: ناشناس

en: Full
fa: کامل

en: Token
fa: توکن

en: Sidebar
fa: نوار جانبی

en: Revision
fa: نسخه

en: Promotion
fa: ویژه

en: Tabs
fa: زبانه‌ها

en: simple
fa: ساده

en: Global
fa: سراسری

en: authenticated user
fa: کاربر شناخته شده

en: Skip to main content
fa: رفتن به محتوای اصلی

en: anonymous user
fa: کاربر ناشناس

en: User account
fa: حساب کاربری

en: Search index
fa: شاخص جستجو

en: Main menu
fa: منوی اصلی

en: Breadcrumbs
fa: مسیر‌های راهنما

en: Status messages
fa: پیام‌های وضعیت

en: Full content
fa: محتوای کامل

en: Wide
fa: پهن

en: Site branding
fa: برند سایت

en: Media library
fa: کتابخانه رسانه

en: Primary admin actions
fa: اقدامات مدیریتی پایه

en: A basic block contains a title and a body.
fa: یک بلوک پایه شامل یک عنوان و بدنه است.

en: Site information links
fa: پیوندهای اطلاعات سایت

en: Narrow
fa: باریک
