Securimage CAPTCHA (8.x-1.0-rc2) - en to fr translation catalogue (22 entries)

en: none
fr: aucun(e)

en: Example
fr: Exemple

en: Background color
fr: Couleur d'arrière-plan

en: Text color
fr: Couleur du texte

en: Code length
fr: Longueur du code

en: Spam control
fr: Contrôle du pollupostage

en: Characters to use in the code
fr: Caractères à utiliser dans le code

en: Challenge description
fr: Description du défi

en: Enter the hexadecimal code for the text color (e.g. #000 or #004283).
fr: Entrez le code hexadécimal de la couleur du texte (par ex. #000 ou #004283).

en: Distortion and noise
fr: Distorsion et bruit

en: Distortion level
fr: Niveau de distorsion

en: Noise level
fr: Degré d'interférence

en: File format
fr: Format de fichier

en: Expiration time
fr: Date d'expiration

en: Image height
fr: Hauteur de l'image

en: Image width
fr: Largeur de l'image

en: Configuration of the background, text colors and file format of the image CAPTCHA.
fr: Configuration de l'arrière-plan, des couleurs du texte et du format de fichier de l'image CAPTCHA.

en: @level - no distortion
fr: @level - aucune distorsion

en: @level - low
fr: @level - bas

en: @level - medium
fr: @level - moyen

en: @level - high
fr: @level - haut

en: Font example
fr: Exemple de police
