Securimage CAPTCHA (8.x-1.0-rc2) - en to nl translation catalogue (24 entries)

en: Image
nl: Afbeelding

en: none
nl: geen

en: Example
nl: Voorbeeld

en: Background color
nl: Achtergrondkleur

en: Text color
nl: Tekstkleur

en: Code length
nl: Code lengte

en: Spam control
nl: Spamcontrole

en: Characters to use in the code
nl: Tekens die in de afbeelding kunnen verschijnen

en: Challenge description
nl: CAPTCHA-beschrijving

en: Math Question
nl: Rekenvraag

en: Enter the hexadecimal code for the background color (e.g. #FFF or #FFCE90).
nl: Voer de hexadecimale code voor de achtergrondkleur in (bijv. #FFF of #FFCE90).

en: Enter the hexadecimal code for the text color (e.g. #000 or #004283).
nl: Voer de hexadecimale code voor de tekstkleur in (bijv. #000 of #004283).

en: Distortion and noise
nl: Vervorming en ruis

en: Distortion level
nl: Vervormingsniveau

en: Noise level
nl: Ruis-niveau

en: File format
nl: Bestandsformaat

en: Image height
nl: Hoogte afbeelding

en: Image width
nl: Breedte afbeelding

en: Configuration of the background, text colors and file format of the image CAPTCHA.
nl: Configuratie van de achtergrondkleur, tekstkleur en bestandsformaat voor de captcha-afbeelding.

en: @level - no distortion
nl: @level - geen vervorming

en: @level - low
nl: @level - laag

en: @level - medium
nl: @level - gemiddeld

en: @level - high
nl: @level - hoog

en: Font example
nl: Lettertype voorbeeld
