Securimage CAPTCHA (8.x-1.0-rc2) - en to fi translation catalogue (24 entries)

en: Type
fi: Tyyppi

en: Image
fi: Kuva

en: none
fi: ei yhtään

en: Code
fi: Koodi

en: Example
fi: Esimerkki

en: Background color
fi: Taustaväri

en: Text color
fi: Tekstin väri

en: Code length
fi: Koodin pituus

en: Spam control
fi: Roskapostin hallinta

en: Characters to use in the code
fi: Koodissa käytettävät merkit

en: Challenge description
fi: Tarkistuksen kuvaus

en: Enter the hexadecimal code for the background color (e.g. #FFF or #FFCE90).
fi: Kirjoita taustavärin heksadesimaalikoodi (esim. #FFF tai #FFCE90).

en: Enter the hexadecimal code for the text color (e.g. #000 or #004283).
fi: Kirjoita tekstin värin heksadesimaalikoodi (e.g. #000 or #004283).

en: Distortion and noise
fi: Väännös ja kohina

en: Distortion level
fi: Väännöstaso

en: Noise level
fi: Kohinataso

en: File format
fi: Tiedostomuoto

en: Expiration time
fi: Vanhenemisaika

en: Configuration of the background, text colors and file format of the image CAPTCHA.
fi: Kuva-CAPTCHA:n taustan, tekstivärien ja tiedostomuodon asetukset.

en: @level - no distortion
fi: @level - ei vääristymää

en: @level - low
fi: @level - matala

en: @level - medium
fi: @level - keskiverto

en: @level - high
fi: @level - korkea

en: Font example
fi: Fontti esimerkki
