Securimage CAPTCHA (9.0.0) - en to da translation catalogue (26 entries)

en: Image
da: Billede

en: none
da: ingen

en: Audio
da: Lyd

en: Code
da: Kode

en: Example
da: Eksempel

en: Background color
da: Baggrundsfarve

en: Text color
da: Tekstfarve

en: Code length
da: Kodelængde

en: Spam control
da: Spam-kontrol

en: Characters to use in the code
da: Tegn som bruges i koden

en: Challenge description
da: Beskrivelse af udfordring

en: Math Question
da: Matematiksprøgsmål

en: Enter the hexadecimal code for the background color (e.g. #FFF or #FFCE90).
da: Indtast den hexadecimale kode for baggrundsfarven (f.eks. #FFF eller #FFCE90).

en: Enter the hexadecimal code for the text color (e.g. #000 or #004283).
da: Indtast den hexadecimale kode for tekstfarven (f.eks. #000 eller #004283).

en: Distortion and noise
da: Forvrængning og støj

en: Distortion level
da: Forvrængningsniveau

en: Noise level
da: Støjniveau

en: File format
da: Filformat

en: 1 sec
da: 1 sek

en: Expiration time
da: Udløbstid

en: Configuration of the background, text colors and file format of the image CAPTCHA.
da: Indstillinger for baggrund, tekstfarver og filformat på billed-CAPTCHAen.

en: @level - no distortion
da: @level - ingen forvrængning

en: @level - low
da: @level - lav

en: @level - medium
da: @level - mellem

en: @level - high
da: @level - høj

en: Font example
da: Skrifttypeeksempel
