Securimage CAPTCHA (9.0.0) - en to hi translation catalogue (10 entries)

en: Type
hi: प्रकार

en: Image
hi: चित्र

en: none
hi: कोई नहीं

en: Audio
hi: आवाज

en: Code
hi: कोड

en: Example
hi: उदाहरण

en: Background color
hi: पृष्ठभूमि का रंग

en: Text color
hi: पाठ रंग

en: Spam control
hi: स्पैम नियंत्रण

en: 1 sec
hi: १ सेकंड
