Securimage CAPTCHA (9.0.1) - en to tr translation catalogue (26 entries)

en: Type
tr: Tip

en: Image
tr: Resim

en: none
tr: hiçbiri

en: Audio
tr: Ses

en: Code
tr: Kod

en: Example
tr: Örnek

en: Background color
tr: Arkaplan rengi

en: Text color
tr: Yazı rengi

en: Code length
tr: Kod uzunluğu

en: Spam control
tr: İstenmeyen posta (spam) denetimi

en: Characters to use in the code
tr: Kodda kullanılacak karakterler

en: Challenge description
tr: Sınama açıklaması

en: Math Question
tr: Matematik Sorusu

en: Enter the hexadecimal code for the background color (e.g. #FFF or #FFCE90).
tr: Arka plan rengi için onaltılı kodu girin (örnek: #FFF veya #FFCE90).

en: Enter the hexadecimal code for the text color (e.g. #000 or #004283).
tr: Metin rengi için onaltılı kodu girin (örnek: #000 ya da #004283).

en: Distortion and noise
tr: Bozunum ve gürültü

en: Distortion level
tr: Bozulum düzeyi

en: Noise level
tr: Gürültü seviyesi

en: File format
tr: Dosya biçimi

en: 1 sec
tr: @count sa.

en: Expiration time
tr: Geçerlilik bitişi

en: @level - no distortion
tr: @level - bozulum yok

en: @level - low
tr: @level - düşük

en: @level - medium
tr: @level - orta

en: @level - high
tr: @level - yüksek

en: Font example
tr: Yazı tipi örneği
