Securimage CAPTCHA (9.1.2) - en to pl translation catalogue (27 entries)

en: Type
pl: Typ

en: Image
pl: Obraz

en: none
pl: brak

en: Code
pl: Kod

en: Example
pl: Przykład

en: Background color
pl: Kolor tła

en: Text color
pl: Kolor tekstu

en: Code length
pl: Długość kodu

en: Spam control
pl: Kontrola spamu

en: Characters to use in the code
pl: Znaki, które mają się pojawić w obrazku

en: Challenge description
pl: Opis pułapki

en: Math Question
pl: Zadanie matematyczne

en: Enter the hexadecimal code for the text color (e.g. #000 or #004283).
pl: Wprowadź heksadecymalny kod koloru tekstu (np. #000 lub #004283)

en: Distortion and noise
pl: Zniekształcenia i szumy

en: Distortion level
pl: Poziom zniekształceń

en: Noise level
pl: Poziom szumu

en: File format
pl: Format pliku

en: 1 sec
pl: 1 sek

en: 2 sec
pl: 2 sek

en: 5 sec
pl: 5 sek

en: Image width
pl: Szerokość obrazka

en: Configuration of the background, text colors and file format of the image CAPTCHA.
pl: Konfiguracja tła, koloru tekstu oraz formatu pliku CAPTCHA obrazkowego.

en: @level - no distortion
pl: @level - bez zniekształceń

en: @level - low
pl: @level - niewielkie

en: @level - medium
pl: @level - średnie

en: @level - high
pl: @level - wysokie

en: Font example
pl: Przykład czcionki
