Security Advisories NL (1.0.0) - en to fr translation catalogue (59 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Content
fr: Contenu

en: Value
fr: Valeur

en: Cancel
fr: Annuler

en: Language
fr: Langue

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: Edit
fr: Modifier

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Display settings
fr: Paramètres d'affichage

en: Settings
fr: Paramètres

en: Label
fr: Libellé

en: Summary
fr: Résumé

en: High
fr: Haute

en: Low
fr: Faible

en: Refresh
fr: Rafraîchir

en: Feed URL
fr: URL du flux

en: Updated
fr: Mis à jour

en: Display Settings
fr: Paramètres d'affichage

en: 1 hour
fr: 1 heure

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Statistics
fr: Statistiques

en: Date format
fr: Format de date

en: Never
fr: Jamais

en: Published
fr: Publié

en: Filter
fr: Filtrer

en: Severity
fr: Importance

en: Delete all
fr: Tout supprimer

en: 1 day
fr: 1 jour

en: Medium
fr: Moyen

en: Feed type
fr: Type de flux

en: Security
fr: Sécurité

en: General Settings
fr: Paramètres globaux

en: Probability
fr: Probabilité

en: Cache settings
fr: Paramètres du cache

en: Configure permissions
fr: Configurer les droits d'accès

en: Products
fr: Produits

en: Unpublished
fr: Non publié

en: 2 hours
fr: 2 heures

en: 4 hours
fr: 4 heures

en: 6 hours
fr: 6 heures

en: 12 hours
fr: 12 heures

en: 24 hours
fr: 24 heures

en: Machine name
fr: Nom système

en: About
fr: À propos

en: Metric
fr: Métrique

en: No content available.
fr: Aucun contenu disponible.

en: Queue
fr: File

en: More info
fr: En savoir plus

en: Per page
fr: Par page

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: Badge color
fr: Couleur de la bannière

en: Critical
fr: Critique

en: Update source
fr: Source de mise à jour

en: Queue settings
fr: Paramètres de la file

en: The language code.
fr: Le code de la langue.
